Легальна робота у Литві це просто!

Просимо ознайомтись з найчастішими запитаннями, які нам задають під час працевлаштування. Ми цінуємо Ваш час, тому підготували відповіді на найпоширеніші запитання.  Якщо у Вас виникли додаткові запитання – подзвоніть нам! Наші телефони є у розділі контакти. Маєте додаткові запитання щодо роботи у Литві? Не сормтесь нам їх задати.

Питання пов’язані з вакцинацією

Чи необхідно вакцинуватись для роботи у Литві?
Поки що це не є обов’язковим, однак ми вже радимо це робити. Ми отримали листи від виробництв щодо необхідності цього у вересні 2021. До роботи допускаються люди які вакциновані в Україні або в Європейському союзі або особи які бажають вакцинуватись у Литві. Також якщо Ви вакциновані Ви  можете надати Міжнародний сертифікат вакцинації або показати цифрову версію в додатку дія. Звертаємо увагу, що ми перевіряємо справжність таких сертифікатів.
Як мені підтвердити факт Вакцинації в Україні?
Після отримання другої дози вакцини в Україні Ви можете попросити Вашого сімейного лікаря роздрукувати Вам свідоцтво про вакцинацію. Його форма затрведжена ще з 2006 року і воно не обов’язково має бути на жовтому папері. Наявність печаток закладу та лікаря є обов’язковими. Вся інформація про щеплення вноситься до єдиної електронної системи охорони здоров’я яка діє в Україні та має назву #eHealth. Звертаємо увагу, що ми перевіряємо справжність таких сертифікатів. Також, Ви маєте мати можливість згенерувати свідоцтво про вакцинацію в додатку “Дія”. Нам підходить цифрова версія сертифікату, а також вона діє в Європейському союзі. 
Spoiler title
Аналог нашого цифрового сертифікату в додатку дія. Це документ який підтверджує факт вакцинації. Якщо Ви вакциновані в Україні – то “паспорт можливостей” у Вас уже є.
Чи можу я вакцинуватись у Литві?
Так, Ви можете це зробити безкоштовно. Ми радимо це зробити це максимально оперативно. У свою чергу наш Литовський офіс надасть всю інформацію щодо можливої дати та часу. Ми координуємо цей процес для наших співробітників.

Більше про вакцинацію в Литві Ви можете дізнатись на сайті https://koronastop.lrv.lt/ru/vaktsinatsiia  На цьому сайті Ви також можете записатись в найближчий пункт щеплень.

Що необхідно щоб вакцинуватись в Україні?
Зараз в Україні є вакцинація для всіх бажаючих. Більше інформації Ви можете дізнатись на офіційному сайті https://vaccination.covid19.gov.ua та у цілодобовому контакному центрі за номером 0-800-60-20-19

Я перехворів на COVID-19 та маю антитіла. Чи маю я вакцинуватись?
В першу чергу Ви маєте порадитись про це зі своїм лікарем, для роботи у нас Вам буде достатньо підтвердити факт хвороби медичною довідкою та за потреби тестом на антитіла.  
Я маю протипокази щодо вакцинації. Але я дуже хочу працювати у Вас
У цьому випадку ви маєте це підтвердити документально. Для безпеки наших співробітників зараз у нас вакцинований майже увесь персонал.
Як ви забезпечуєте безпеку співробітників від COVID-19 під час роботи у Литві?
У нас великий колектив, ми дотримуємось всіх протиепідемічних вимог які затверджені на території України та Литовської Республіки. Ми безкоштовно тестуємо всіх нових співробітників на COVID-19 перед початком роботи. Також ми звертаємо увагу, що всі наші співробітники застраховані.
Чи необхідно мені здавати тест на COVID-19 у Литві і хто його оплачує?
Якщо Ви приїзджате до Литви та не вакциновані Вам буде необхідно здати тест. Ми організовуємо це на місці у Лікарні з якою маємо відповідний договір. Це відбувається за наш рахунок. Далі в разі відмови від вакцинації тести за Ваш рахунок.

Питання пов’язані з роботою та оформленням документів

Cкільки коштують Ваші послуги?
Наші послуги нічого не коштують. Ми шукаємо співробітників для роботи на нашому виробництві і для цього відкрили офіс в Україні. Для уникнення зайвих витрат ми радимо звертатись щодо роботи в Литві саме до нас, оскільки іноді нам надають кандидатів агенції з працевлаштування які є нашими партнерами, у такому випадку Ваші витрати це предмет домовленості з ними.

Ви кадрова агенція?
Ні. Ми шукаємо робітників для роботи на власному підприємстві у Литві та для наших партнерів. Наша основна сфера діяльності – виробництво меблів та супутньої продукції для їх виробнництва.
Як почати працювати у Вас?
Вам необхідно обрати одну з наших відкритих вакансій, надіслати своє актуальне резюме, фото та пройти співбесіду.
Хто приймає рішення про прийом на роботу?
Рішення приймається безпосередньо у Литві на основі Ваших документів та співбесіди.
Чи берете Ви на роботу учасників АТО або Операції Об'єднаних Сил?
Так. Ми підтримуємо учасників АТО, та в разі якщо ви відповідаєте вимогам наших вакансій покриваємо абсолютно всі витрати пов’язані з оформленням крім витрат на транспорт.
Які документи необхідні для роботи у Литві?
Для легальної роботи у Литві необхідно мати дозвіл на роботу, робочу візу D, трудовий договір (контракт) та страховку та зараз потрібен сертифікат вакцинації. Нам підходить електронна версія у додатку “ДІЯ” Якщо у Вас є литовська віза – строк оформлення документів може бути скорочено.
У мене немає литовської візи. Хто оформлює документи на візу та все інше?
Цим займається безпосередньо наш офіс у Києві.
Де я можу подивитись умови проживання та відгуки про роботу в Литві?
Зазвичай ми викладаємо актуальну інформацію у наших соціальних мережах. Відгуки про роботу в Литві від  співробітників Ви можете подивитись за посиланням . Також велика кількість інформації доступна на нашому ютуб каналі.
У мене є польска віза. Чи можу я працювати по ній?
Для роботи у Литві необхідно мати литовську національну візу або інший документ який дозволяє легальну роботу на території Європейського союзу. Якщо у Вас є віза, надайте нам інформацію про неї і ми перевіримо все що необхідно з нашого боку.
Скільки часу займає оформлення документів?
Оформлення документів зараз займає близько місяця з моменту співбесіди .Час також залежить від регіону де проживає майбутній співробітник. Але ми розраховуємо для себе 30 днів. Ви можете пройти співбесіду і в разі позитивного результату почати оформлювати біометричний паспорт якщо його немає.

На скільки підписується контракт?
Ми одразу підписуємо контракт на 12 місяців. Він може бути подовжений без проблем. У разі дострокового розірвання контракту передбачені санкції в тому числі анулювання візових документів та дозволу на роботу.
Яка віза відкривається? Термін її дії
Ми відкриваємо Вам робочу шенгенську візу типу D. Термін її дії рік. Також ця віза називаєтся по-іншому, як національна віза
Яка страховка оформлюється?
Оформлюється страховка в компанії,  яка акредитована посольством Литви в Україні і підходить для оформленя робочої візи. Страховка покриває всі витрати з медичного лікування в разі хвороби або травм на роботі. Ми маємо надійного страхового партнера.
Які витрати пов'язані з оформленням документів?
Оформлення візи, консульский збір, страховка, переклад та апостилізація документів, дозвіл з біржі праці Литви. Точну вартість Ви можете уточнити по телефону.  Ми компенсуємо більшість Ваших витрат у першу заробітну плату.
Чи компенсуєте Ви витрати пов'язані з оформленням документів.
Так, більшість витрат буде компенсовано Вам у першу заробітну плату після місяця роботи. Зазвичай це 15 число кожного місяця.
Як добратися до Литви.Чи покриваєте ви транспорт?
Враховуючи, що Ви будете їхати з багажем, найвигіднішим варіантом є автобус. В окремих випадках ми покриваємо транспорт, але зазвичай це є Вашими витратами. Зі свого боку ми можемо надати знижку на купівлю квитка,  оскільки маємо договір з перевізником.  Також зараз маршрут до Литви проходить через Польшу.
Скільки мені необхідно коштів на проживання у Литві?
В середньому ціни на продукти у Литві не набагато вищі, ніж в Україні. Наші співробітники витрачають в середньому до 100 євро на місяць.
Де я буду жити? Чи оплачується житло?
При файбриці є зручний європейський хостел зі всіма умовами, включаючи інтернет. Проживання в кімнатах по 2-3 особи. В окремих випадках для сімейних пар ми знімаємо квартиру.Сімейні пари проживають разом. Хочете зняти щось окремо? Ми готові компенсувати частину витрат.
Які надаються відпустки?
Зазвичай, раз на 3 місяці та на Новорічні свята. Все погоджується заздалегідь та враховуючи інтереси всіх сторін.
Чи можуть до мене приїхати мої родичі?
Без проблем. Але проживати з Вами вони можуть виключно за Ваш рахунок за умови наявності вільних місць.
Як виплачується заробітна плата?
Заробітна плата виплачується на Вашу банківську картку. Виплата двічі на місяць. Основна частина виплачується 15 числа кожного місяця.
У мене вже є віза. Чи потрібно оформлювати нову?
Якщо Ви маєте робочу візу Литви, тоді є можливість переоформити її для роботи в нашій компанії. Якщо це віза іншої країни, тоді Вам необхідно уточнити це з нашим Київським офісом.
В мене змінилися плани. Я хочу повернутися в Україну. Що для цього потрібно.
Все узгоджується цивілізовано.Ваш контракт припиняє діяти, а віза анулюється. Якщо Ви не попереджаєте, ми залишаємо за собою право звернутися до суду у разі порушень відповідних пунктів контракту.  

Ми зацікавлені в професійних робітниках, які хочуть працювати в гарних умовах та гідно заробляти. Якщо Ви шукаєте цивілізовану роботу та надійного роботодавця – Вам саме до нас!